1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IrinaVladis [17]
3 years ago
14

Hii please help i’ll give brainliest!!

Mathematics
1 answer:
ZanzabumX [31]3 years ago
7 0

Answer:

the answer is c

Step-by-step explanation:

plato users

You might be interested in
What 3 numbers when multiplied, equals to 4,000? <br><br> Please help! Will give Brainliest!
vlada-n [284]

Answer:

you can do (500)(4) x 2

Step-by-step explanation:

500 x 4 = 2000

2000(2) = 4000

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anyone know the answer?
sattari [20]
The answer is c because k and m are the same so l and n are also the same


7 0
4 years ago
Evan was broke didn't he got his weekly allowance but because he has a hard time saving money he spent half his weekly allowance
grin007 [14]

Answer:

$16

Step-by-step explanation:

Let his weekly allowance = x

Amount spent playing golf = x / 2

Amount earned for cleaning car = $4

Final amount at hand = $12

Mathematically ;

x/2 + 4 = 12

x/2 = 12 - 4

x/2 = 8

x = 2 * 8

x = $16

Weekly allowance = $16

8 0
3 years ago
Determine the intercepts of the line <br><br> x-intercept (__,__)<br> y-intercept (__,__)
Lesechka [4]

x-intercept (-40,0)

y-intercept (0,15)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve by factoring the equation x^2+36=12x
Fudgin [204]
x^2+36=12x\\\\x^2-12x+36=0\\\\x^2-6x-6x+36=0\\\\x(x-6)-6(x-6)=0\\\\(x-6)(x-6)=0\\\\(x-6)^2=0\iff x-6=0\Rightarrow\boxed{x=6}
6 0
3 years ago
Other questions:
  • how many solutions are there to these equations plz I need help #1. 2x-x+7=x+3+4. #2. -2(x+1)=-2x+5 #3. 4x+2x+2=3x-7​
    9·1 answer
  • Isabelle drinks orange juice for 36 days in a row. Each day she drinks 2 cups. Which pair of expressions shows two ways to deter
    13·1 answer
  • What’s 3 5/8 as a fraction
    6·1 answer
  • A survey of 1,000 men and women asked, "Do you earn over $50,000 per year?" The table below shows the responses for males and fe
    11·2 answers
  • In the diagram, △ F H J ≅△ H F G . Find the values of x and y. Enter your solutions as numbers.
    9·2 answers
  • An 8-pack of beaded necklaces costs $7.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • GRAPH PROBLEM!!!!!!!
    11·1 answer
  • 3n + 9 = 27<br><br> n = ?<br><br> solve for n
    7·1 answer
  • Helppppp me please .
    12·1 answer
  • ...................................................... ............................................
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!