1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadezda [96]
3 years ago
12

Given the plane DGF in the diagram, which points are collinear?

Mathematics
2 answers:
Ainat [17]3 years ago
4 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

pogonyaev3 years ago
3 0
Answer: Yup ⬆️

Explanation: because there collinear
You might be interested in
Jerry bought 6.95 pounds of cherry and lime jelly beans dor his birthday party. If 1.75 pounds were cheery, how many pounds were
Gekata [30.6K]
So you have 6.95 pounds and 1.75 pounds of it is cherry. 

To find how many pounds you have of lime just subtract the amount of cherry.

6.95-1.75= 5.2 pounds of lime jelly beans 
7 0
3 years ago
Solve each system by substitution method. <br> X=2y+11<br> 7x+2y=13
Andreyy89

Step-by-step explanation:

you need to substitute the x in (7x +2y=13) with (x=2y+11) to solve it

7 0
1 year ago
Read 2 more answers
A leaky pool loses 2 1/4 inches of water each day. Jermaine and Mildred are asked to determine the change in the amount of water
Studentka2010 [4]

Answer:

11 1/4 inches.

Step-by-step explanation:

2 1/4 times 5 = 11 1/4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mark currently works part-time with a salary of $8,000 per year. mark plans to quit working and attend college for 4 years. if h
BARSIC [14]
For the answer to the question above asking <span>how long will it take a mark to recover his investment assuming he has a salary of $32,000 upon graduating?

The answer is </span>Mark will lose:
4 * $ 8,000 = $32,000 ( without salary ) + $64,000 ( college costs ) = 
= $96,000 in total
$96,000 : $32,000 = 3
Answer:
<span>It will take Mark 3 years to recover his investments. Poor Mark</span>
6 0
3 years ago
Could really use some help <br>​
MrRissso [65]
Answer:
X= 114
I don’t know what y is labeling so I won’t be able to help there sorry
5 0
2 years ago
Other questions:
  • A square picture frame measures 36 inches on each side. The actual wood trim is 2 inches wide. The photograph in the frame is su
    12·2 answers
  • Gracie can purchase 5 oranges for $4 but she only wants one what is the cost of one orange
    9·1 answer
  • What is 5 out of 6 subtract 5out of 6
    6·1 answer
  • A florist sells two dozen roses for $50.88. At this rate what's the cost per rose? 
    9·2 answers
  • Quadrilateral abcd a(-9-6), B(-4-6), c(-3-2), and D(-8-2)
    6·1 answer
  • The manager of a furniture factory finds that it costs $2200 to manufacture 100 chairs in one day and $4800 to produce 300 chair
    6·1 answer
  • Help meeeeeeeeeeplease
    10·2 answers
  • Can someone plz help me
    7·1 answer
  • Estimate the product by first rounding each number to the highest place value. 26.7 × 4.8​
    14·2 answers
  • Can u plzz help me on this question
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!