1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iris [78.8K]
3 years ago
11

Which of the following is not a recommendation the author of the Businesstown.com article makes to lower your

Mathematics
2 answers:
irina [24]3 years ago
8 0

Answer:

B on ED2021

Step-by-step explanation:

Got it right 2021

Jobisdone [24]3 years ago
5 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

 increase operational capital with a bank loan

You might be interested in
A girl wants to count the steps of a moving escalator which is going up. If she is going up on it, she counts 60 steps. If she i
Luba_88 [7]
75. As she is going up, 15 stairs have been passed by the escalator moving. When she goes down same thing
3 0
3 years ago
(4 x 10^2) + 120.5<br> What’s the answer to this
erastovalidia [21]

Answer:

520.5

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Which equation produces the values in the table?<br> O y= 4x<br> O y=4+x<br> O y=1/4x<br> Oy=4 - x
MakcuM [25]

Answer:

Step-by-step explanation: It’s C thank me later

6 0
3 years ago
What property is shown in the equation? Help please
serg [7]

Answer:

identity property of division

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
I need help i also need answers
I am Lyosha [343]

Answer:

23

Step-by-step explanation:

Given Shane hits 5 HRs out of 100 At-bats,

\frac{x}{460}  = \frac{5}{100} \\\frac{x}{460} (460) = \frac{5}{100} (460)\\x = 23

5 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the unit and unit rate for $7.96 5 pounds
    12·1 answer
  • The ratio of a circle radius to its diameter is always 1 to 2. In math class, Russell uses his compass to draw a circle with a r
    9·1 answer
  • I need the answers for 26
    7·2 answers
  • P(n) models the price (in dollars) of a pack of n bulbs at a certain store.
    7·2 answers
  • Andrei loves to bake, and plum tarts are his specialty. Plums are on sale for $3.25 for 2 pounds at the farmer's market. At the
    10·2 answers
  • Name the sets of numbers to which each number belongs
    12·1 answer
  • Plz help I will give brainliest<br> What is the value of x in this problem<br> 97x+14=13.8
    6·1 answer
  • A satellite weighs 150 pounds on Earth. Using
    15·1 answer
  • jose trabaja 4 3/4 horas el lunes, 3 1/2 horas el martes, 6 3/4 horas el miercoles, 4 1/2 horas el jueves y 6 horas viernes, y 5
    10·2 answers
  • What is the coefficient of the second term in this expression?<br><br><br> 7 + 2n
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!