Answer:
3.98
Step-by-step:
$15.00 - 3.93 - 1.12 = 9.95 spent on the grapes
9.95/2.5 pounds = 3.98 per pound
100% + 1.8% = 101.8%
101.8% = 101.8/100 = 1.018
1) 450 * 1.018 = 458.10 in one month
2) 458,1 * 1.018 ≈ 466.35 in two months
3) 466,35 * 1.018 ≈ 474.74 in three months
4) 474,74 * 1.018 ≈ 483.29 in four months
.........................................
Answer: D.
its the second option on edge