1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
REY [17]
2 years ago
12

Need help ASAP... 10 points!!

Mathematics
1 answer:
Novosadov [1.4K]2 years ago
3 0

Answer:

I'm 89.73% sure that the answer is 90 degrees

Step-by-step explanation:

because you are on a right angle

You might be interested in
The 64-ounce carton of orange juice costs $4.69. Find the unit price per ounce to the nearest tenth of a cent.
MrRa [10]

Answer:

13¢ per ounce

Step-by-step explanation:

just divide 64/4.69

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x? please help​
Stella [2.4K]

Answer:

49

Step-by-step explanation:

With these types of problems, you have to subtract the outer and inner values and then divide by 2. So, (125-27)/2 = 49. Hope this helps!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
6.38=1.52+x i need help with that
Slav-nsk [51]

Answer:

x = 4.86

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
WILL MARK BRAINLIEST IF ANSWER IS CORRECT
crimeas [40]
The last set (choice D) is a subset of given set B.

The other 3 choices are wrong.
6 0
3 years ago
Nit Test
bazaltina [42]

Answer:

The graph will be discrete because there is no such thing as a partial person to sign up and the booth is set up once each day for sign ups.

Step-by-step explanation:

The difference between continuous and discrete graphs and functions is that a discrete function allows the variables to be only certain points in the interval, usually only integers; meanwhile, a continuous function allows the variables to be any points in the interval. Here, both variables are discrete, that is, the number of people is {0, 1, 2, 3, ...}, and days are {Monday, Tuesday, Wednesday, ...}

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Explain why there ia 1/3cup of fruit in half a smoothie
    14·1 answer
  • Mr.Ramirez divides 12 frogs equally into 6 groups for students to study.how many frogs are in each group?Label known and unknown
    14·2 answers
  • Toby, Elisa, and Heidi each spent between $10 and $12 on fruit. Toby bought 6 items.
    12·2 answers
  • Solve |2x-2|&lt; 8 <br> A.{x|-3 B.{x|x&lt;-3 or x&gt;5}<br> C.{x|-5
    6·2 answers
  • I need help i dont understand at all kl
    13·1 answer
  • Which sentence best defines parallel lines?
    12·2 answers
  • PLEASE HELP!!! FASTTTTT
    5·2 answers
  • Write an equivalent algebraic equation for the sentence below.
    13·1 answer
  • G(x)=3x+7 table function
    12·1 answer
  • If 3 sweaters cost $25.95, how much would 6 sweaters cost?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!