1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kakasveta [241]
3 years ago
12

Each day, a restaurant chain bakes 6,777 more key lime pies than coconut cream pies. If

Mathematics
1 answer:
galben [10]3 years ago
4 0

Answer:

12,132

Step-by-step explanation:

It says a restaurant chain bakes 6,777 more key lime pies that cocunut cream pies. This means regardless of the amount of cream pies, the restaurant chain bakes 6,777 more.

So....

5,355+6,777 = 12,132

You might be interested in
Given mn, find the value of x.<br> 108
adoni [48]

Answer:

72 degrees

Step-by-step explanation:

Referencing off of line t being a straight line, a straight line is 180 degrees. If you subtract 108 from 180, you would get 72. Since this intersecting line is going through 2 paralel lines, the 2 groupings of angles reflect each other.

3 0
3 years ago
PLEASE HELP! WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT!
Rasek [7]

Answer:

first mark brainliest

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 2+2=22 explain why john is an IDIOT!
Paladinen [302]
John is cool leave him alone pls what did he ever do
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The function f(x) is given by the set of orderd pairs.
Alecsey [184]

Answer:

F(-6)=10

Step-by-step explanation:

From the set of ordered pairs we have,

(-6,10)

This means that when we substitute

x=-6 into the function the result is 10.

Thus,

The last choice is the correct option

3 0
2 years ago
Anybody Know This. ?
frosja888 [35]

Answer:

The answer is the third option from the top:

0, 0, 11, 15, 26, 32, 45, 46, 46, 46, 60, 71, 84, 88

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Greg and Josh want to go whitewater rafting in 3 weeks. Josh is able to save the $480 he needs to go on the trip by saving the p
    9·2 answers
  • A rectangle has a length that is nine feet less than four times it's width it's area is 90 square feet algebraiclly determine th
    6·1 answer
  • Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound
    8·1 answer
  • Use multiplication to prove that AB ≠ BA. Show all work for full credit.
    8·1 answer
  • How many times greater is 1 kilogram than 1 microgram?
    12·1 answer
  • Solve the following system: y = x + 3
    12·2 answers
  • PLeaase answer it, its really important ill give out brainliest
    9·1 answer
  • PLEASE HELPPPPP MEEEEE !!!!
    10·1 answer
  • Answer the the promblem
    14·2 answers
  • Solve the inequality<br> x² + 2x + 1 &lt; 0.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!