1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vera_Pavlovna [14]
3 years ago
13

PLS HHELP ME ASAP on my beestar

Mathematics
1 answer:
Sauron [17]3 years ago
8 0
It would be be because they didn’t distribute the 8n to the 20
You might be interested in
Would You RATHER...Make $50,000 per year(everyone around you makes $25,000 per year)ORMake $100,000 per year24everyone around yo
faltersainse [42]

Answer:

I would rather make $50,000 per year(everyone around you makes $25,000 per year)

Step-by-step explanation:

I would because otherwise, everyone would be making $100 more than me I would rather make $25 more than them

6 0
3 years ago
I need help on math true and false please
Oksanka [162]

Answer:

Step-by-step explanation:

1. False

2. False

3. True

4. True

5. True

6. True

7. True

8. True

9. True

10. False

5 0
2 years ago
Please help this is due, not sure if I did this right. Triangle ABC is shown below with vertices A (7,4), B(1,1), and C(9,0). Fi
Paha777 [63]

i think u did it right

5 0
2 years ago
Kelly went shopping of the mall. She bought some shirts for $12.75 a piece. Later, she spent 35
Leto [7]

7 shirts

Step-by-step explanation:

First, you’d do 10$ spent on lunch and the 35$ spent on the jeans or pants. You add those together to get 45$. You then subtract that from $134.25. Your answer should be $89.25. Now, divide 89.25 by 12.75 to get 7. 7 shirts!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. What’s the answer to this question please
12345 [234]

Answer:

The answer is C.

Step-by-step explanation:

There is only 3 Y's out of all all 8 triangles.

Please mark brainliest!

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A bakery offers a sale price of $3.25 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    11·1 answer
  • in a test tube, there is 4 ML of oil and 6 ML of water. What volume percent of liquid in your test tube is oil? Show a ratio of
    5·1 answer
  • Help me I dont understand 6n=48​
    6·2 answers
  • Solve and graph -11 + 4u < 1
    13·1 answer
  • 2/5 + k/4 = 9/10 (solve with work)
    13·2 answers
  • On a coordinate plane, rhombus W X Y Z is shown. Point W is at (7, 2), point X is at (5, negative 1), point Y is at (3, 2), and
    6·1 answer
  • 858 is divisible by 2,3,5 or 10?
    13·2 answers
  • Which expression below represents,”A number increased by five?”
    10·2 answers
  • An equation is shown below:
    10·1 answer
  • Which polynomial function gets larger and larger in the negative direction as x gets
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!