1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sloan [31]
3 years ago
11

ANSWER FAST PLEASE

Mathematics
1 answer:
andre [41]3 years ago
8 0

Answer:

6

Step-by-step explanation:

the y-intercept is 6

You might be interested in
8 - (3 + b) = b - 9<br> please show work
sergey [27]
B=7 I showed my work so I hope it helps!

6 0
3 years ago
Help me solve this question pls
Ganezh [65]
Answer: 15%
Because 3162.50 divided by 2750 is 1.15
1.15 x 100 is 115%
115-100 = 15% increase
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
1/4 (-12+3) -8/3<br> Simplified
labwork [276]

Answer:

-59/12

Step-by-step explanation:

finish whats inSide brackets first

so -12+3 =-9

-9*1/4 will be next and = -9/4

9/4+8/3 =. 59 /12

6 0
3 years ago
The length of time of the school field day was decreased
Tju [1.3M]
18% because take the first digits of each number and put them together lol
8 0
3 years ago
Expression <br> (27)x/3 equivalent
Ludmilka [50]

Answer:9x hope it helps

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Over the last three evenings, Rita received a total of 91 phone calls at the call center. The third evening, she received 2 time
    7·1 answer
  • Can u guys PLEASE answer this question ASAP. THIS IS EXTREMELY URGENT. Twenty circular pieces of pastry, each of diameter 4 cm,
    8·1 answer
  • Rachel is going on a trip to Japan. The table below shows the cities she hopes to visit during her stay, as well as the amount
    10·1 answer
  • A lorry weighs 4.65 tonnes. It carries a load of 748 kg. What is the total weight of the lorry and its load?
    9·1 answer
  • In an independent samples t-test, what does the p-value on the printout represent?
    9·1 answer
  • Trey buys a bag of 12 tangerines for $3.48. Find the unit price in dollars per tangerine. If necessary, round your answer to the
    11·2 answers
  • You go out golfing with a friend and decide to
    15·1 answer
  • -5y + 6x = 40<br> 3y - 8x = -46
    15·1 answer
  • HELP ME ASAPP!!<br><br>Explain and correct the error in the textbox below. <br>​
    12·1 answer
  • Can I get help on this question?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!