Answer:
- 12
Step-by-step explanation:
2x14= 28
28-9=19
19-17=2
2- -14= - 12
Square- 1 1/2
Triangle- 2 1/2
Answer:
6-ounce bottle for $3.49 because its
.58 per ounce
3.49 divided by 6 = .58
Step-by-step explanation:
9.59 divided by 14 is .69 per ounce
chegg
Step-by-step explanation:

To find a solution to this inequality, we need to get
to one side of the equation by itself. Since we have
on the left-hand side of the equation, we can get



Answer:
1.5 or 1 1/2
Step-by-step explanation: