Answer:
r=sqrt45
Step-by-step explanation:
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
Answer:
Before Tim ate any of the jellybeans, here are numbers:
pineapple or p =10
raspberry or r = 10
orange or o = 10
Tim has eaten 6 orange and 4 pineapple jellybeans. Hence, what's left are:
p = 10-4 =6
o = 10-6 =4
r = 10 so now total jelly beans are 20
So the probability of getting a raspberry is:
p(r) = number of r/total
10/20 or 50%
Answer:
The first one
Step-by-step explanation:
We simplify this inequality to x>4. This means it is moving past the four to the right with an open dot