1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RideAnS [48]
3 years ago
10

Helpppp pleaseeeee.....-.....

Mathematics
1 answer:
blsea [12.9K]3 years ago
6 0

Answer:

answer attached

Step-by-step explanation:

(-8 , 12) and (36 , -21)

You might be interested in
What is the domain of y=log(x+2)
Andru [333]

Answer:

\huge\boxed{x>-2\to x\in(-2;\ \infty)}

Step-by-step explanation:

y=\log(x+2)\\\\\bold{Domain:}\\\\x+2>0\qquad|\text{subtract 2 from both sides}\\\\x+2-2>0-2\\\\x>-2

8 0
3 years ago
Which of the following is and example of a random event? A. A mailman delivering the mail around 11 a.m. each day B. The day a n
Ronch [10]
Only C & D are examples of Random Event
8 0
3 years ago
Help please i need help
Anika [276]

Answer:

OMG what level is this???

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Help. integrated math 2A
LUCKY_DIMON [66]
Here are the pairing:

The first tile should be paired with 4th property

The second tile should be paired with the 1st property

The third tile should be paired with the 3rd property

The fourth tile should be paired with the 2nd property
7 0
4 years ago
What is 20 is 1/10 of?
tamaranim1 [39]

Answer:

20 is a tenth of 200

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Over the past several years, the proportion of one-person households has been increasing. The Census Bureau would like to test t
    14·1 answer
  • It takes 7/3yd of ribbon to make a hair bow. how much ribbon is needed to make a bowl?
    9·1 answer
  • A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled Store with entries A, B, C, D. Column 2 is labeled Advertised Bread Prices wit
    15·1 answer
  • 9y = 3y Combine the like terms
    14·1 answer
  • Please help me get an answer
    7·1 answer
  • You spend $4.50 on 5 pounds of apples. What is the unit rate in dollars per pound?
    11·2 answers
  • Jason is scuba diving at a constant rate toward the ocean floor. The equation
    9·1 answer
  • What are the formulas for calculating area of triangle​
    12·1 answer
  • Need help asap in the middle of a test I really don’t understand this please help ASAP !?!
    14·1 answer
  • The Smith family has $1500 set aside for upgrades in their kitchen. The contractor charges
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!