1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eduardwww [97]
2 years ago
5

Please help me with the attachment below, will give brainlest

Mathematics
2 answers:
Sav [38]2 years ago
7 0
Answer to this question is D. Subtract both points will give you the difference.

Please mark me brainlest, never got any brainlest.
Thank You.
Have a great day.
True [87]2 years ago
6 0

Answer:

D.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Is the fraction 11/20 a repeting and termnating decimal?
viktelen [127]

Answer:

This is a terminating decimal.

Step-by-step explanation:

11/20 = 0.55

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I'll mark brainliest thanks in advance ​
dezoksy [38]

Answer:

x = 2

Step-by-step explanation:

These are known as alternate exterior angles. These types of angles are equal to each other.

8x-7=2x+5\\6x-7=5\\6x=12\\x=2

8 0
2 years ago
The diagram shows corresponding lengths in two similar figures. Find the ratio of the areas of the two figures.
astra-53 [7]
Your answer should be D. 49.81
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
5200 for her car 1 year ago. The value of her car now is 4,420
vlada-n [284]

Answer:

the diffrence is 780

subtract



8 0
2 years ago
In science class, the girl to boy ratio is 3 to 7.
gogolik [260]
I would say that there are 29 boys in the class.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please answer this correctly please
    6·1 answer
  • Which equation is true for the value b= 10?
    8·2 answers
  • I NEED HELP SOME ONE HELP ME 4x−1<11
    5·2 answers
  • A refrigerator costs $1200 wholesale. If the mark-up on the refrigerator is 20%, what is the new price?
    5·1 answer
  • You and your friend spent a total of $15 for lunch. Your friend's lunch cost $3 more than yours did. How much did you spend for
    14·1 answer
  • Simplify the product using the distributive property.
    10·2 answers
  • A boathouse costs $3000 a month to operate, and it spends $750 each
    7·1 answer
  • Mr. Brown needs to price items that must be sold within 90​ days, and he has two options. In option​ A, Mr. Brown prices items a
    9·1 answer
  • Hey can anyone please help me with these t questions asap?
    6·2 answers
  • What is the percent change if the temperature rises from 21*C to 29*C? Round to the nearest tenth.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!