1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allsm [11]
2 years ago
6

Select the correct answer from each drop down menu. The GCF of the numbers in the expression (32+16) is( ) The numbers left insi

de the parentheses after factoring out the GCF are ( ) and ( ) ​
Mathematics
1 answer:
lawyer [7]2 years ago
8 0

Answer:

Eu não entendo inglês!!

You might be interested in
Howdoyouwrite<br> 17<br> 25<br> asapercentage?
scoundrel [369]
68% you have to divide 17 by 25 and then move the decimal
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve for x: - 2 - 5/4 x = 13
eduard
To answer the problem you take 13 and minus -2 to get 15 and divide 15 by 5/4 and you get 12. 
 Hope I help. :)


3 0
3 years ago
Whats the powerpoint equation to 86.4
astraxan [27]

Answer:

26 (:

Hope this helps

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Anton bakes 36 cookies. He gives cookies to each of his 3 friends.
AVprozaik [17]

36 - 3c

<u>This</u><u> is</u><u> your</u><u> </u><u>answer</u>

Because 3c is given cookies and 36 minus baked cookies can give value of total cookies

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
4.5 to the -11 power
anastassius [24]

Answer:

6.53 (rounded to the nearest hundredth)

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • What number when divided by 12 gives a quotient of 16 and a remainder of 8?
    5·1 answer
  • How many buttons are found on a simple calculator? It is measured in the _____.
    5·2 answers
  • In two or more complete sentences write and solve an equation for the situation and explain how you will solve the
    15·1 answer
  • Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.
    5·2 answers
  • Sam had $42 to spend on 12 raffle tickets. After buying them he had $6 left. How much did each raffle ticket cost?
    7·1 answer
  • Given cot A = 5/6 and that angle A is in Quadrant I, find the exact value of csc A in
    9·1 answer
  • for a person who understands natural logs (ln) vs logs. Why do we use (ln) to inverse an equation when there is no e in the orig
    11·1 answer
  • There are 80 people waiting to tour the science museum. The tour guide takes 4 groups of 16 people each. The remaining people wi
    6·1 answer
  • Which number is a counting number? Can you do both of them plz
    5·1 answer
  • What is the sales tax on a printer priced at $190 if the sales tax rate is 8.7%?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!