1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
eimsori [14]
3 years ago
7

Find the new price for the markup given. Round to the nearest cent if necessary.

Mathematics
1 answer:
Andrews [41]3 years ago
5 0
$79.65 is the correct answer
You might be interested in
Welp❌❌❌❌❗️⭕️welp welp
Harman [31]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

:D

8 0
3 years ago
Gabrielle took a Spanish test with 50 questions and answered 44 of them correctly. What percent of the questions did Gabrielle a
mrs_skeptik [129]
She answered 88% correct. 44 times 2 is 88.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The length of a side of a cube is 4x units. In cubic
Sever21 [200]

Answer:

Option A. 64x^3

Step-by-step explanation:

From the question, we were able to obtain the following:

L = 4x

In cubic units,

Volume = L^3

Volume = (4x)^3

Volume = 64x^3

6 0
3 years ago
Solve for b help please
aliya0001 [1]

Answer:

-12=-4/3b

-12x4/3=b

-16=b

b=-16

4 0
3 years ago
H/7 = 56 solve for h
9966 [12]

Answer:

h=462

Step-by-step explanation:

h/7=66

times each side by 7

h=462

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help with this question if possible.
    15·1 answer
  • Order the following numbers from greatest to least: 2, -1 , 2.58, -1.65. -1, -1.65, 2, 2.58 2.58, 2, -1.65, -1 2.58, 2, -1 , -1.
    11·1 answer
  • In 1996 the population of Capital City was 7,255,731 and the population of Sprung City was
    15·2 answers
  • On average and adult rest of it breathes in and out 12 times per minute about how many breaths will an adult take in a day?
    12·1 answer
  • Explain why the expression 2y-y can be written as y
    8·2 answers
  • Hhheellllpppppppppppppppp
    12·2 answers
  • it cost $11 for 15 granola bars what is the unit price in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundred
    5·1 answer
  • Rectangle Given:1=15 m, w=6m,A=​
    7·1 answer
  • Plzzzzzzzzzz help meee
    11·1 answer
  • Find three consecutive integers such as two times the first integer, plus three times the second integer, minus the third intege
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!