Answer:
Bạn không tử tế :) Đó là một trò đùa
Step-by-step explanation:
Đi qua
Find the greastest common factor

Here we go ~
As we can see in the figure, lines m and n are parallel to each other. so we can apply Angle pair properties ~
So,

[ they form corresponding angle pair ]
and it's given that :

therefore, by using above information. we can conclude that :

Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
Answer:
x = 14
EHF = 15 degree GHF = 75 degree
Step-by-step explanation:
(x+1) + (5x+5) = 90
(x+5x)+ (1+5) = 90
6x + 6 = 90
6x = 90-6
6x = 84
x = 84/6
x = 14
EHF + GHF = 90 degree
EHF = x+1
= 14 + 1 = 15
= 15 degree
GHF = 5x+5
= 14 x 5 (+5) = 70 + 5
= 75 degree
EHF = 15 degree GHF = 75 degree