1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
g100num [7]
3 years ago
11

What is 9.562359123571283578 rounded to the nearest hundredth?

Mathematics
2 answers:
Katyanochek1 [597]3 years ago
4 0
9.56 because you don't round up when two is the next number. (The hundredths place is the second number after the decimal, where the 6 is in the original number.)
guajiro [1.7K]3 years ago
4 0
The correct answer would be 9.56
You might be interested in
What is 7,539 increased by 3200?
Vikki [24]
7539 + 3200 =  10739
the answer is 10,739
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Tonya packed different boxes with unit cubes. Which box has a volume of 16 cubic units?
boyakko [2]
The fourth one (The small one).
7 0
3 years ago
Which decimal is equal to<br> 42<br> ?<br> 10<br> A. 0.04<br> B. 0.4<br> O c. 0.41<br> O D. 4.10
timama [110]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

42%= \frac{42}{100}= 0.42

4 0
2 years ago
Select all statements that are true about the linear equation y=1/3x+2
VMariaS [17]

Answer:

✨what are the statements.? you didnt label them ✨

Step-by-step explanation:

✨GOD LOVES YOU✨

And welcome to brainly!

3 0
2 years ago
Two vertices of a right triangle have coordinates (3, 7) and (3, 10) . The segment that connects these points is a leg of the tr
vesna_86 [32]
(7,8) I think is the answer your looking for
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • #16 i need help right now please
    8·1 answer
  • How do I find the missing side?
    11·1 answer
  • Please help and answer why
    7·1 answer
  • Can someone help and explain for me please
    11·1 answer
  • Explain how you would use a number line to find to find the absolute value of-12
    15·2 answers
  • 3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
    13·1 answer
  • Solve: 2 In 3 = In(x-4)
    9·1 answer
  • A parents wants to give a birthday party at Chucky Cheese. The cost is $50 plus $10 for every guest. Define the variables for th
    13·1 answer
  • 16 1/9+ -4 2/3 help please??
    7·1 answer
  • A triangle has two angles with measures of 90 and 20 degrees joined by a side with a length of 12 centimeters.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!