1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Minchanka [31]
3 years ago
10

Which solve the problem correctly PLEASE HELP:p 30 POINTS?!!

Mathematics
1 answer:
Drupady [299]3 years ago
3 0

Answer: :( incorrect :( :( :( :(  = (

                                           

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A recipe for chocolate chip cookies mixes 512 cups of cookie dough with 34 cup of chocolate chips and makes 48 cookies. A baker
kvasek [131]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Which property is best to use when combining 3/5 + 1/4 + 2/5?
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

addition property

Step-by-step explanation:

Although you need to convert the fractions to have the same denominator, you can simply add them up once you converted them

8 0
3 years ago
3x-y=8 solve for x <br><br><br> need help asap !! please and ty
lubasha [3.4K]

Answer:

x = (8+y)/3

Step-by-step explanation:

3x-y=8

Add y to each side

3x-y+y=8+y

3x = 8+y

Divide each side by 3

3x/3 = (8+y)/3

x = (8+y)/3

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Consider this quadratic function:
deff fn [24]

Answer:

It began after the stock market crash of October 1929, which sent Wall Street into a panic and wiped out millions of investors. Over the next several years, consumer spending and investment dropped, causing steep declines in industrial output and employment as failing companies laid off workers

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help????? Pleasee!!!!!!!!!
expeople1 [14]
I think it is the second one.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • WHAT IS 78,600 ROUND TO THE NEAREST THOUSAND
    12·1 answer
  • Write the unit rate if you travel 100 miles in 4 h
    7·1 answer
  • How do you simplify (1/2)^4
    9·2 answers
  • What is the equation of the line that passes through (-5, -1) and is parallel to the line y=4x-6?
    15·1 answer
  • You had $20 to spend on 3 pencils. after buying them you had $14. How much did each pencil cost?
    13·2 answers
  • Debra's room is 4m long, 3.5 wide and 2m high. She wallpapers all 4 walls excluding a door which is 2m by 1m and a window which
    6·1 answer
  • I need help no one helps me never
    7·1 answer
  • Choose the solution set. Given: x - 8 &gt; -3.
    14·2 answers
  • Megan paid $2.52 in sales tax on an item that cost $36.00 before tax. At that rate, how much would she pay in sales tax for an i
    12·1 answer
  • What is 2 1/4 + 3 2/4​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!