1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Verizon [17]
3 years ago
11

Please Help Need this ASAP!!! The First and correct answer will be marked Brainlest!! Solve all 3 problems!!!!

Mathematics
2 answers:
Vanyuwa [196]3 years ago
7 0

Answer:

4: y = 0.75x + 3.75

5: y = 0.75x + 23.25

6: y = 0.75x + 11

Lena [83]3 years ago
5 0
4: y=0.75x+3.75
5: y=0.75x+23.25
6: 0.75x+11
You might be interested in
An article bought for rupees 350 is sold at a profit of 20% find its selling price​
Mice21 [21]

Answer:

420

Step-by-step explanation:

20 percent of 350 is 70, so adding that on will give us the price it is sold at for profit of 70 (20%).

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is this enough to see​
Oksana_A [137]
No we can’t see the question




Jfjfjdjfjfjfhfhfhfhdhdbdhdbdhdhdh
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me what is the increasing interval more than one answer
Andreyy89

Answer: First and second

Step-by-step explanation: I took the test and aced it so i hope this helped!

4 0
2 years ago
Find (x+3) (x^2 - 2x -8). Write answer in standard form
Pavlova-9 [17]

Answer:

x3+x2-14x-24

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mike runs 12.6 miles in 3.5 hours. How fast does he run in miles per hour?
zlopas [31]

ALM not BLM ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Liam has 9/10 gallon of paint for painting the birdhouses he sells at the
    12·2 answers
  • What is 10/12 times 3/5 times 1/4 equal
    7·2 answers
  • Does anyone know how to do this?? thanks x
    11·1 answer
  • How to rewrite 11x+13y=8 in slope intercept form
    12·2 answers
  • The solution to the equation (2/3)x - 4 = 6 is x = -3
    11·1 answer
  • Hillary swam 24 seconds faster than her last race. She wam the last race in 4 minutes and 12 seconds. How long did it take Hilla
    12·2 answers
  • A 2-gallon jug of water costs $8.64. What is the price per cup?
    7·2 answers
  • I need some help asap with this. If the volume of a rectangular prism is 160 square inches, and I need to scale it down with a f
    11·2 answers
  • 2) Evaluate the given exponential expression
    12·2 answers
  • A 30−60−90 triangle has a longer leg with length 53√4 and a hypotenuse with length 5/2 . What is the length of the shorter leg?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!