1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elan Coil [88]
3 years ago
11

What is an example of a variable expense? Grocery bill Loan payment Rent Car payment

Mathematics
2 answers:
allsm [11]3 years ago
8 0

Answer:

Rent

Step-by-step explanation:

I think

tatuchka [14]3 years ago
4 0
Typical household variable expenses might include: The cost of household maintenance such as painting or yard care. General expenses such as clothing, groceries, and car maintenance. Resource expenses such as fuel, electricity, gas, and water.
You might be interested in
2. If a, b are non-zero rational numbers, and c is a non-zero irrational number, what can we say about
topjm [15]
B lookkkdhdvdb svdbd dhd. She d. Did d. He r. He. Hebrbeue. I’m going uuuyyyyyyyywjd
5 0
3 years ago
I need help please???
alexdok [17]

Answer:

x<29

Step-by-step explanation:

This would be the BEST answer. Hope it helps! ☺

4 0
3 years ago
Most staircases in use today have 9−inch treads and 8 1 2 −inch risers. What is the slope of a staircase with these measurements
son4ous [18]
Rise over run
8 1/2÷9 equals .9444
6 0
3 years ago
Antwan’s car loan is automatically deducting $150 from his bank account every month. How much will the deductions total for the
KiRa [710]

Answer:

$1,700

Step-by-step explanation:

Multiply the rate that money is being taken out at by the amount taken out at

12 x 150

4 0
3 years ago
A quantity is growing at a constant 3% yearly rate.what would be it's percent growth after 15 years?
scZoUnD [109]
45% is the answer, since u have to multiply the 3% by 15
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a word problem that can be solved by finding the number that have 4 as a factor
    11·1 answer
  • What is .625 in fraction form? or what is half of 1 1/4
    7·1 answer
  • If a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​
    11·2 answers
  • Find the slope, if it exists, of the line containing the points (-4,0) and (-5,3)
    15·1 answer
  • Need a little help on math
    7·1 answer
  • Ike plans to save the same amount in the 12th month as in each of the other months.
    12·1 answer
  • 3233645779<br>0000<br>join ​pls​
    8·2 answers
  • What is the answer to 20t-10t+2t
    10·1 answer
  • Amira’s karate class last one hour and 15 minutes and it is over at 5 PM what time does Amira’s karate class start
    6·2 answers
  • Write the given second order equation as its equivalent system of first order equations
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!