1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna [14]
2 years ago
15

Pls help me with this question. The last collum is 8th grade I know it I hard to read

Mathematics
2 answers:
Delicious77 [7]2 years ago
7 0
C i don’t know it looks right
Firlakuza [10]2 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

There are 39 sixth, seventh and eight graders who would prefer more time between classes.

To check if this is right, add up the totals on both sides...

Less time: 30

More time: 39

So this statement is correct.

I hope this helps, you will get it one day  (✿◡‿◡)

You might be interested in
2/3(-6y+9x) expand each expression using the distributive property
motikmotik
The answer to this problem is -4y+9x
4 0
3 years ago
What is the measure of x?
tankabanditka [31]

Answer:

33

Step-by-step explanation:

half of 67 i believe its correct

3 0
2 years ago
Write a positive or a negative number ro repersent each situation
RSB [31]

Answer:

Is this multiple choice

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Ques 11 When was her speed equal?
yarga [219]

Answer:

B and C

Step-by-step explanation:

As the graph shows the distance she traveled between B and C stay the same also know as the equal part of her ride.

8 0
2 years ago
Please help. I will mark you brainliest(if u get it right).
Andre45 [30]
90 ft. Ill send u a picture
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Brainliest + points! <br><br> Please HELP and explain
    13·1 answer
  • Zelly works 10 hours a week at a food market for $6.50 an hour she takes Home $5.20 an hour after deductions what is her rate fo
    13·2 answers
  • Choose the best answer.
    5·2 answers
  • Please help me with parts A, B, and C.
    14·1 answer
  • What is the length of the diagonal of the square shown below
    6·2 answers
  • How to find the area of a polygon when u dont know the side length or tge apothem
    13·1 answer
  • Jim earns $1,600 per month after taxes. He is working on his budget and has the first three categories finished.
    15·2 answers
  • Please help with this ASAP!!1
    9·1 answer
  • A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food?
    8·2 answers
  • You are pouring canned sodas Into a cylindrical pitcher. Each can
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!