1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lubasha [3.4K]
3 years ago
10

IM GIVING BRAINLIEST!!PLEASE HELP!!

Mathematics
1 answer:
Sidana [21]3 years ago
6 0

Answer: c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What should be calculated first to solve this story problem? A bus driver drove a bus 43.9 miles per hour for 5 hours on Monday.
alina1380 [7]
He went........C I'll say C...
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write 44 as a product of primes using index notation
trasher [3.6K]

Answer:

Step-by-step explanation:

44 = 2 * 2 * 11

    = 2² *11

3 0
2 years ago
Plz answer correctly. its for a test
4vir4ik [10]

Answer:

the third one

5 0
3 years ago
QUICK PLEASE HELP. I'm offering 15pt and brainliest answer.
worty [1.4K]
X would be equal to 6
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Micheal signed a 5-year contract for a new job. His starting salary is $67K per year, and the salary increases 3% each year if a
Tcecarenko [31]

Answer: 77050

Step-by-step explanation: each year +3% meaning in 5 years should be 15% already. 15/100 times x/67000. use butterfly method.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • A box is 6 inches wide and 12 inches high. If the volume of the box is 1242 cubic inches, about how long is the box?
    13·1 answer
  • What is the standard form for y=3x+11?
    7·2 answers
  • Solve 10 3/4 - 6 4/5
    6·2 answers
  • Please help me please
    5·2 answers
  • What must be true to find the sum of a infinite sequence?
    8·1 answer
  • What is greater .584 or.58?
    11·1 answer
  • Un tanque de almacenamiento de agua instalado en una comunidad tiene forma de prisma rectangular y una capacidad de 8 000 litros
    10·1 answer
  • I need help with these 2 please
    10·1 answer
  • Fuffy spent $7.20 on 4 dozen pencils. How much did each pencil cost
    5·1 answer
  • A pet shelter 42 kittens for adoption at the beginning of the week by the end of the week there were 21 kittens left find the pe
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!