1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
asambeis [7]
2 years ago
11

This graph shows how fast a race car can travel in a stock car race

Mathematics
1 answer:
Nookie1986 [14]2 years ago
7 0

Answer:

C. In 2 seconds, the race car travels 180 meters.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help due in 10 minutes
enot [183]

Answer:

the second one

Step-by-step explanation:

6x-15

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with 2 and 3<br> Please help :)
Alecsey [184]

2.) 15+45 = 60

3.) 9+27 = 36


7 0
3 years ago
9th grade math thanks
ale4655 [162]

Answer:

Plumber A has greater initial fee

Step-by-step explanation:

Plumber B:

Hourly charge = 160 - 105 = $55

Initial charge = 105 - 55 = $50

Equation: y = 50 + 55x

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
when sediment is transported down a mountain and along a stream we are seeing the conservation of what
LenaWriter [7]

Answer:

The answer is matter.

6 0
3 years ago
A company sells confetti in boxes in the shape of a triangular pyramid. Each box contains 240 cubic centimeters of confetti. If
kvv77 [185]

Answer:

Base, 8 cm; height, 4 cm i think

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help, will mark brainliest
    15·1 answer
  • Can some break this down step by step please I'm confused?​
    9·1 answer
  • Please help!!! I don’t understand!
    8·1 answer
  • Find the value of c that makes t^2– 22t+ c a perfect square trinomial.
    6·1 answer
  • A window is 9ft long. It is x feet longer than it is high. What is the height of the window.
    10·1 answer
  • Please help me i don't know how to do this no more
    14·1 answer
  • Help will mark Brainliest!!​
    9·1 answer
  • Calculate the unit cost per Kg if it costs $16.99 for 454 g package of cooked shrimp.
    15·1 answer
  • The Sugar Sweet Company is going to transport its sugar to market. It will cost $3500 to rent trucks plus $175 for each ton of s
    14·1 answer
  • Triangle NMO has vertices at N(−5, 2), M(−2, 1), O(−3 , 3). Determine the vertices of image N′M′O′ if the preimage is reflected
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!