0.39,0.4. I got these answers because 0.39 has an extra digit the 0.3 so 0.3 becomes 0.30 and 0.39 is bigger than it. 0.4 is greater than 0.3 because the 4 in 0.4 is greater than 0.3. Hope This Helped :D
Answer:
answer is +$7.56
Step-by-step explanation:
I guess I was help full for u
plz follow me for more updates
Val would walk 10 2/5 miles in 4 days, so he/she would travel the greatest distance
Answer:
1- $ 0.25.
2- $ 26.25.
3- $ 1.73.
Step-by-step explanation:
1- Given that a bag of 12 oranges costs $ 2.99, to determine what is the cost per orange, the following calculation must be performed:
2.99 / 12 = X
0.249 = X
Thus, the cost of each orange is $ 0.25.
2- Given that 4 slices of pizza cost $ 10.50, to determine what is the cost of 10 slices of pizza at this rate, the following calculation must be performed:
10.5 / 4 x 10 = X
2.625 x 10 = X
26.25 = X
Thus, the cost of 10 slices of pizza is $ 26.25.
3- Given that 4 pieces of candy cost $ 0.99, to determine what is the cost of 7 pieces of candy at this rate, the following calculation must be performed:
0.99 / 4 x 7 = X
0.2475 x 7 = X
1.7325 = X
Thus, the cost of 7 pieces of candy is $ 1.73.
Well, the cos(∅) is negative in the second and third quadrants. If you are solving for theta, you would use the inverse of the cos or arccos

take the inverse of both sides to get:
x = arccos(-2/3) now evaluate the right
x = 131.8103149 degrees
to find your second solution, subtract your reference angle from 360 degrees.
360 - 131.8103149 = 228.1896851 degrees
Now the period of cos is 2π or 360 degrees. So if you want to consider all possible solutions, you would need to add/subtract 360n to both solutions above..
Not sure if this is what you're looking for, but thought I would leave it here for you just in case... As a side note, you could do this problem in radian measurement as well.