Answer:
5/4, 2, 9/4, 3, 3/1 (the last two are the same so it could go in either order)
Step-by-step explanation:
1 1/4, 2, 2 1/4, 3, 3
x=8 is the answer fellow user
Answer: option 2
Step-by-step explanation:
Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
Answer:
v=2
Step-by-step explanation:
9v=16+v
9v-v=16
8v=16
v=16/8
v=2