A package of 6 pairs of insulated gloves costs $51.54. What is the unit price of the pairs of gloves ?
2 answers:
Answer:
$8.59
Step-by-step explanation:
The unit price is just asking for what one pair of gloves cost.
∴The unit price of the pairs of gloves is $8.59
Hope this helps!
Answer:
8.59
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
-3t > 11
Step-by-step explanation:
hope this helps :)
I hope this is right but I think It’s c
Answer:
0=4+27
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Hello,

Thanks