1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
11111nata11111 [884]
3 years ago
5

How do u do this I don’t understand pls and thanks

Mathematics
1 answer:
Sergeeva-Olga [200]3 years ago
7 0

Answer: Look it up on internet

Step-by-step explanation: INTERNET

You might be interested in
Whats the anser to this please help out​
Paha777 [63]

Answer:

The answer is B

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
I WILL GIVE 11 POINTS BRAINIEST 5 STAR RATING HELP ME PLZ.
aalyn [17]

(ab + 174)/3 <115

multiply by 3 on each side

ab + 174 < 345

subtract 174 from each side

ab < 171


248+ ab >366

subtract 248 from each side

ab> 118


Answer  118< ab < 171

6 0
2 years ago
Help me I'm in jeproady
olga nikolaevna [1]

Answer:

She subtracted 7x instead of dividing it. Personally, i wouldn't have done that. I would subtract the 14 first, then divide.

3 0
3 years ago
How Many Pumpkins Did Kate Sell This Weekend
gtnhenbr [62]

Answer:

60 pumpkins

Step-by-step explanation:

Saturday, she sold 6*7 pumpkins. That's 42 pumpkins.

Sunday, she sold 6*3 pumpkins. That's 18 pumpkins.

42+18=60

5 0
3 years ago
How many baseballs would fit into a box that has the dimensions (3*5)*2
Snezhnost [94]

3*5= 15

15*2= 30

30 baseballs

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A $50.00 pair of shoes is discounted 20%. If sales tax is 8%, what is the amount of tax paid?
    7·2 answers
  • Two math classes took the same classes
    12·1 answer
  • Help me I don’t understand please
    7·1 answer
  • Solve for w: -5(3-w)+4=-5/6(24-6w)
    15·1 answer
  • Complete the conjecture: The product of two odd numbers is _____. A.odd B.prime C.even D.negative
    12·2 answers
  • Abby has $200 in a savings account that earns 5% annually. The interest is not compounded, but simple interest. How much money w
    10·1 answer
  • Pls someone pls help me with this question pls
    11·1 answer
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • Just need to know the steps to find what x equals
    9·1 answer
  • 3x-4y+11 for x-2 and y-1
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!