The cost of 9 scarves is $87.75. What is the unit price?
1 answer:
Answer:
the answer is 9.75 for one
Step-by-step explanation:
divide 87.75/9
hope this helped
You might be interested in
Answer:
v=169
Step-by-step explanation:

Divide by 4.


Answer:
28
Step-by-step explanation:
8c - y
8( 3) - (- 4)
24 + 4
28
Answer:
a=-1
If you need explanation please comment
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds