1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LekaFEV [45]
3 years ago
13

Which set of ordered pairs could be generated by an exponential function?

Mathematics
2 answers:
Pie3 years ago
7 0

Answer:

(–1, –1), (0, 0), (1, 1), (2, 8)   (y = x^2)

(–1, 1), (0, 0), (1, 1), (2, 4)   (y = x^3)

andreev551 [17]3 years ago
7 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Hiii please help :)))
emmainna [20.7K]

Answer:

what do you look like, also just guess if you need

Step-by-step explanation:

pick a letter than guess:)

7 0
3 years ago
What is the correct definition of acceleration?
EastWind [94]

The answer would be C. The change of Velocity over time. :)

5 0
3 years ago
Drop me a workout routine that i can do in my room . LOL
Slav-nsk [51]

Answer:

5 Pull Ups 10 push ups and 15 squats+ if you want 10 jumping jacks.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The volume (V) of water stored in an open tank varies due to evaporation as
Elena L [17]
75 is your answer

Hope this helped

Happy Holidays!
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Hank invested $50,000 in a mutual fund that earns 7% interest compounded annually. How much interest did he earn after 10 years?
anastassius [24]

Answer:

F $35,000

Step-by-step explanation:

3,500 is 7% of 50,000 3500 multiplied by 10 years= 35,000

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • pleaseeeeeees help mee
    14·1 answer
  • PLEASE HELP!! ILL GIVE BRAINLIEST
    13·2 answers
  • 6) z = y h , solve for x<br> у
    14·2 answers
  • How many 2/3 pieces can you cut from a 10 foot long board
    5·1 answer
  • the perimeter of a rectangle is given by the formula p=2L+2Wwhete L is the lenght and W is width solve for L in the terms of P a
    13·2 answers
  • Jane is making a healthy snack of trail mix to sell as part of a fundraiser for the school hiking club. The mixture will have 2.
    8·1 answer
  • 1.Which answer below represents the
    13·1 answer
  • HELP For each triangle, find x and the measure of each side.
    12·1 answer
  • 4 pounds of jelly beans for $6. What is the unit rate?
    5·2 answers
  • Pls I need help fast
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!