1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oksi-84 [34.3K]
3 years ago
10

NEED HELP ASAP!!!!!Can someone help me!???!

Mathematics
2 answers:
raketka [301]3 years ago
6 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

because it makes the most sense

vredina [299]3 years ago
6 0

Answer:

I am going to say c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Express the form n:1 give n as a decimal 14:8
Alexus [3.1K]
I’m pretty sure it’s 1. 8:1
6 0
3 years ago
MAY SOMEONE PLZ HELP ME ON THIS, I DONT KNOW THE EQACTION
just olya [345]

Answer:

I will use "complete-the-square" approach if thats ok

first 0.5(x - 2)² - 2

second -2(x - 4)² + 8

7 0
2 years ago
What is 1+9x3(2x+32)<br> plesse help me if you know it thank you for the help.
hjlf

Answer:

18x^4+288x^3+1

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS<3

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help im confused D:
Murljashka [212]

Answer:

B is your answer

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Beth has already jogged 3 miles. She plans to jog less than 12 miles. Which inequality can be used to find the number of miles (
nika2105 [10]

Answer: Bilmem

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • ((write an equation using y=mx+b format))
    14·1 answer
  • Anyone know the answer?
    12·1 answer
  • Derek decided to take a trip to France this summer. He had $30 in U.S. dollars to exchange for Euros. For every U.S. dollar, Der
    14·2 answers
  • Find the 97th term of the sequence 13,15,17,19
    7·1 answer
  • Hey can you please help me posted picture of question
    10·1 answer
  • yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. find the unit price in dollars per towel if necessary round your answer to the nearest
    15·2 answers
  • The area of a flag is 48 feet cubed. The length is 8 feet. What is the width?
    8·2 answers
  • TRUE OR FALSE:<br><br> 16 + 72n = (2 + 9n)(8)
    10·2 answers
  • Explain in vertex form to standard form
    13·1 answer
  • Plz help :( Each of the 10 students in the baking club made 2 chocolate cakes for a fundraiser. They all used the same recipe, u
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!