1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jekas [21]
3 years ago
13

Does anyone know ? thx

Mathematics
1 answer:
Natali5045456 [20]3 years ago
3 0
Answer:
4x-3
Explanation:
3x+2+x-5
4x-3
You might be interested in
Bill likes the outdoors, nature walking, and hunting deer and turkeys.
Lelechka [254]

Answer:

teacher got the answer physical theripists wrong on usatestprep

the naswer is teacher i promise it is teacher

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
I need help on this, thank you in advance
Montano1993 [528]

Answer:

65

50

Step-by-step explanation:

yeah-ya........ right?

3 0
2 years ago
If 25 pencils cost $12 find the unit rate per pencil
grin007 [14]

Answer:

$12/25 pencils= $0.48 per pencil

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many arrangements can be made using 3 letters of the word NETFLIX if no letter is to be used more than once?
Rina8888 [55]

Answer:2

Step-by-step explanation:

0 0
3 years ago
Write the following numbers correct to one significant figure a) 7682 b)0.07682
malfutka [58]

Answer:

a) 8 x 10^3 or 8000

b) 8 x 10^-2 or .08

Explanation: Refer to a guide on rounding sig figs

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Help me 10 points it's Friday on #1
    15·1 answer
  • Express the ratio of A's to N's in the word SAVANNAH, in simplest form
    7·2 answers
  • What is 7.86 x 4.6 with steps
    12·1 answer
  • Which graph below shows the solution for the linear inequality y>-1/3x+1
    12·1 answer
  • What is the domain and range of the relation shown?
    10·2 answers
  • Which do you think is the best description of the area of the room? (circle your choice.)
    10·1 answer
  • Please help asap 30 pts
    9·1 answer
  • Jalapeno Plan: $3 admission plus $0.95 per bowl.
    12·1 answer
  • What are the answers ?
    13·2 answers
  • Please help me answer this math problem
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!