$0.03+$0.04=$0.15x4=$0.60
Answer:
volume is 4712.39
Step-by-step explanation:
looked it up lol
Answer:
The average of all textbooks is $38.60.
Step-by-step explanation:
Here's why to calculate average we do sum of all numbers divided by the number of numbers, for example if we average 2 and 3, we do 2+3 divided by 2. Which happens to be 2.5. Now for this problem we divide the sum by 3.
Therefore getting our answer of $38.60.
If this helps hit the thank button!
Answer:
It would be 110 calories per serving
Step-by-step explanation:
So a unit rate is measuring how much of something is there if one unit of another thing is present. In this case, there are 8 servings and 880 calories. Now, simply divide both sides by 8 in order to get the unit rate for each serving:
880/8 ---> 110 calories per serving