You get 3x + 4x, +4- -3,and +3 + 4
Answer:
B. 8
Explanation:
The figure forms a septagon.
The hexagons form the base, and the rectangles attached to them form the sides.
Therefore, in total the solid has two hexagons as sides and 6 rectangles connecting the hexagon to the base hexagon. Hence, in total the solid has
2 + 6 = 8 faces.
Answer: $0.20
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces in 1 pound, so divide $3.20 by 16 to get the price of dollars/ounce
3.20/16 = $0.20/ounce
105,264 Lego’s in a case (please give brainlist)
Answer:
189
Step-by-step explanation:
bc that's just what I think