1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jenyasd209 [6]
3 years ago
14

Name a plane parallel to DBF.

Mathematics
1 answer:
cestrela7 [59]3 years ago
5 0

Answer:

C.CAE

because those two planes never touch

You might be interested in
Which expression is equivalent to (18)2⋅(19)2
sladkih [1.3K]

The expression that is equivalent to the given expression where the expression is given as (18)2⋅(19)2 is (18 * 19)^2

<h3>How to determine which expression is equivalent to the given expression? </h3>

The expression is given as

(18)2⋅(19)2

Rewrite the above expression properly

So, we have

(18)^2 * (19)^2

The factors in the above expression have the same exponent.

So, the expression can be rewritten as

(18 * 19)^2

Hence, the expression that is equivalent to the given expression where the expression is given as (18)2⋅(19)2 is (18 * 19)^2

Read more about equivalent expression at

brainly.com/question/2972832

#SPJ1

5 0
1 year ago
WILL GIVE BRAINLEST PLZZ HELP MEEE
lisov135 [29]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

(x,y)

7 0
2 years ago
Use the table from a random survey about the preferred service for streaming movies. Out of 750 people, how many would you expec
LiRa [457]

Answer:

The correct answer option is 192

Step-by-step explanation:

We are given the results of a random survey about the preferred service for streaming movies.

We are to find the number of people we would expect to prefer Company B.

Number of people using service B = 32

Total number of people = 125

Number of people expected to prefer Company B =32/125 x 750  = 192

3 0
2 years ago
121 is 55% of what number
Wewaii [24]
Let x be the unknown number
x×55%=121
x=121÷55%
x=220
So 121 is 55% of 220
3 0
3 years ago
Please help!!!
Andru [333]

Answer:

I was trying to answer but can you provide a picture of a better understanding, so I can solve the equation. If not then feel free to report me. Very sorry.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Humans of earth! I REALLY DO NOT UNDERSTAND THIS QUESTION PLEASE HELP ASAP! I AM TRYING TO FIGURE THIS OUT BUT I DO NOT GET IT..
    9·1 answer
  • What is .000747 in scientific notation
    12·2 answers
  • HELP ASAP!!!! Please!!!! Will give brainliest if CORRECT! :)
    15·1 answer
  • A company manufactures replacement parts for construction cranes. The fixed manufacturing cost is $2,400 and the variable cost p
    10·1 answer
  • A 16 oz. package of brown rice costs 79 cents and 32 oz. package of white rice costs $3.49. Which package is a better deal?
    6·1 answer
  • Find an expression for the nth term (tn) in each of the following sequence:
    12·1 answer
  • An Ice company charges $8.16 for 6 bags of ice. If you buy 8 bags of ice how much would it cost you? help asap its due tomorrow
    11·2 answers
  • Select all the true statements.
    10·1 answer
  • Which is true about the solution to the system of inequalities shown?
    9·1 answer
  • 0.54 litres in cm ³​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!