B is the answer I think I spend to much
Answer:
Step-by-step explanation:
Unit rate = $32/(5 pounds) = $6.40/pound
[You can convert that to smaller units:
$6.40/pound × (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce]
:::::
Cost = (number of pounds) × $6.40/pound
:::::
12 pounds × $6.40/pound = $76.80
2+(6m)
2 being the episode’s she has already created
6m is 6 times any number of months (m)
or 
At the point/angle E:
- the adjacent side(side <u>next to</u> the point/angle) is ED
- the opposite side(side of the triangle <u>across</u> from the point/angle) is DF
- the hypotenuse (the<u> longest side</u> of the triangle) is EF.
sin ∠E = 
sin ∠E =
(simplified)
1 7/10 is equivalent to the improper fraction 17/10