Answer:
2.6
Step-by-step explanation:
Answer:
2
Step-by-step explanation:
(x)(y) = k Inverse relationship
(4)(3) = k
12 = k
(6)(y) = 12
y = 2
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
Perimeter= X + Y + W. Perimeter is the sum of all sides