1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
3241004551 [841]
3 years ago
12

PLSSSSSS HELP MEEEEEEEE, PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Mathematics
1 answer:
Xelga [282]3 years ago
5 0

Answer:

b i think

Step-by-step explanation:

i hope this helps

You might be interested in
Mr. Rollosons class had a board game tournament out of 24 games played, Timeka won 10 games. Write 10 over 20 in simpliest form
Dmitry [639]
20 divided by 10 is 2
10 divided by 2 is 5 so it's 2/5
5 0
4 years ago
What is the perimeter of the parallelogram???
enot [183]
Answer: 22

explanation: the easiest way is to separate one of the diagonals into a triangle and use the pythagorean theorem.
a^2 + b^2 = c^2
4^2 + 3^3 = c^2
16 + 9 = c^2
25 = c^2
5 = c
you now know that both of the diagonals have a length of 5.
by counting the units on the two straight, you know that their length is 6.
6 + 6 + 5 + 5 = 22
8 0
3 years ago
Least common multiple of 13 and 52?
Kruka [31]
2213 would be the correct answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
(4 x 5)2 - 6 + 3 =<br> (Hint: it’s not 37)
xxTIMURxx [149]

Answer:

37

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of two consecutive odd integers is 20 less than four times the smaller of the two integers. Which the following equation
Rudiy27

Answer:

consecutive = x+x+2

x+x+2 = 4x-20

2x+2=4x-20

2=2x-20

22=2x

x=11

Numbers are 11,13.

Hope this helps plz hit the crown :D

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the surface area of the rectangular prism?
    7·1 answer
  • PLS HELP!!
    12·2 answers
  • 0.046666666666667 Rounded to the nearest cent
    6·1 answer
  • Which word sentence represents the equation?   15–2x=9
    6·1 answer
  • How can this be solved?
    5·2 answers
  • How do you estimate 538 times 46
    10·2 answers
  • Yesterday,there were 35 problems assigned for math homework. Tiana did 40% of them correctly. How many problems did Tiana get ri
    12·1 answer
  • Solve the equation. Then check your solution. -5.4 = -1.5h
    10·2 answers
  • $
    5·1 answer
  • A 6-ounce bottle of hand lotion costs $3.75. what is the unit price?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!