1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olga_2 [115]
3 years ago
8

What is the answer ?

Mathematics
1 answer:
statuscvo [17]3 years ago
6 0

Answer:

4

......................

You might be interested in
Create an equation that represents a parabola that opens upward
algol13

For a parabola that opens upward, it must be a quadratic equation whose coefficient of x2 is a positive number.

So, I'll say x2+5x+6.

8 0
3 years ago
You bought 0.40 lb of spinach for $2.38. how much did the spinach cost per pound?δz
coldgirl [10]
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
6 0
2 years ago
You buy 4.5 pounds of bananas at $0.49 a pound. You hand the cashier a $20 bill. How much change will you get back
VARVARA [1.3K]

Answer:

You get 17.80 cents back

Step-by-step explanation:

4.5 times 0.49 is 2.20 cents

20 minus 2.20 is 17.80 dollars

4 0
2 years ago
For every 1000 hits a channel gets it makes £2 from ad revenue.
HACTEHA [7]

Answer:

12500

Step-by-step explanation:

$2 are received for 1000 hits

So, $1 received for 1000/2 = 500 hits

Number of hits required to make $25

= 25*500

=12500

5 0
3 years ago
What role did monasteries play in the spread of Christianity? Choose three correct answers.
Daniel [21]

Answer:

They educated people. They cared for sick villagers. They helped feed people who lived in poverty.

Step-by-step explanation:

I just got it correct.

Hope this helps! ^^

Sorry that I probably didn't help you in time!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I NEED HELP PLEASE, THANKS! :)
    11·1 answer
  • HELPP!! I am just so unsure about this problem. select EACH correct answer. Expertise please!
    15·2 answers
  • 4a + 3 - 9 = -7 + 2 + a
    5·2 answers
  • Tito bought a rare album for $68.00 and later sold it for $76.00. What is the percent of increase, rounded to the nearest tenth?
    5·2 answers
  • Algebraic Expressions
    5·1 answer
  • Square ABCD is shown with four congruent images such that ABCD Is congruent to FGHI Is congruent to JKLM Is congruent to NOPQ Is
    7·2 answers
  • The positive multiples of a whole number were listed from least to greatest. If the third multiple was 42, what was the 5th mult
    11·1 answer
  • Hello uwu<br> i would like some help :)
    15·2 answers
  • At Garcia's Bike Rentals, it costs $33 to rent a bike for 6 hours.
    7·2 answers
  • Chris swims every day at the gym. She can
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!