1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mr_godi [17]
3 years ago
13

Answer this please. Its a ixl problem

Mathematics
2 answers:
melamori03 [73]3 years ago
8 0

Answer:

y=0x+0

Step-by-step explanation:

guajiro [1.7K]3 years ago
5 0
Mejecafsiwownbeveuwownebrveuue have a nice day
You might be interested in
Jerome works as a waiter he earns $80 each weekend plus 15% in tips
valentina_108 [34]
15% of 80 is 12, so he got $12 in tips
so the total amount of money earned should be $92 dollars
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3 divided by 5? A: 1 2/3 B:15 C:3/5 D:1/15
igor_vitrenko [27]
The answer is C : 3/5
8 0
3 years ago
Determine the average speed of the current in a river if a boat moves at 20 miles/hour in still water and takes 3 hours to trave
Taya2010 [7]

The speed of the current in a river is 6 miles per hour

<em><u>Solution:</u></em>

Given that,

Speed of boat in still water = 20 miles per hour

Time taken = 3 hours

Distance downstream = 78 miles

To find: Speed of current

<em><u>If the speed of a boat in still water is u km/hr and the speed of the stream is v km/hr, then:  </u></em>

Speed downstream = (u + v) km/hr

Speed upstream = (u - v) km/hr

<em><u>Therefore, speed downstream is given as:</u></em>

\text{ speed downstream } = \frac{distance}{time} = \frac{78}{3}\\\\\text{ speed downstream } = 26 \text{ miles per hour }

We know that,

Speed downstream = (u + v)

26 = 20 + v

v = 26 - 20

v = 6 miles per hour

Thus speed of the current in a river is 6 miles per hour

3 0
3 years ago
What is the unit rate of $1.12 for 8.2 ounces?
pashok25 [27]

That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)

First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659

Hope this helped!

3 0
3 years ago
PLZ HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!
Rashid [163]
She should use a computer to select 30 students at random then ask which ones play chess. The other options could produce more skewed results.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Does this set of ordered pairs represent a function? Why or why not?
    10·1 answer
  • The probability that a region prone to hurricanes will be hit by a hurricane in any single year is one tenth . what is the proba
    5·1 answer
  • find the magnitude of two forces f1 and f2 such that at right-angle to each other, their resultant is √13N. Also, if the two for
    14·1 answer
  • Helppdjsj please! :(
    7·1 answer
  • An airplane flies at a speed of 474 miles per hour. How many miles does the plane fly in 5 hours?
    5·2 answers
  • Select all statements that are true about the linear equation.
    12·1 answer
  • -7 2/3 +(5 1/2) + 8 3/4 =
    15·1 answer
  • 5. Sasha is signing her daughter up for dance classes. There is a one-time
    11·2 answers
  • Please help me with my work
    10·2 answers
  • CAN someone pls help me!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!