Answer:
ñ = -1
Step-by-step explanation:
Answer:
y=180-63-63/2=27degree...in triangle mln
x=180-27-63=90....in triangle mon
Answer:
A. 2 in.
Step-by-step explanation:
Answer:
10/3 hours
Explanation:
If Maria practices 5/6 hours a day, then she practices (5/6)(4) hours in 4 days.
(5/6)(4)=20/6
20/6 can be simplified to 10/3 hours.
I hope this helps!
Answer:
$ 1.32
Step-by-step explanation:
<u>Given </u><u>:</u><u>-</u><u> </u>
- Cost of each Mott's Stick = $0.22 .
Now there are 6 sticks in an order . So the cost of six sticks will be ,
→ Cost = $ 0.22 × 6
→ Cost = $ 1.32
<h3>
Hence the cost of an order of sticks is $ 1.32 </h3>