1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ankoles [38]
3 years ago
9

Lupe has 14 stickers that she wants to give to 2 friends.

Mathematics
1 answer:
Olegator [25]3 years ago
4 0
A. You would divide it between the two
You might be interested in
Which number is the additive inverse of -5?
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

-5 + 5 = 0

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
22 gallons of gas cost $65.56. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
Vika [28.1K]
It’s 2.98 explanation:you divide $65.56 and 22.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is function and how is it related to domain and range?​
const2013 [10]

Answer:

Function- a relationship or expression involving one or more variables.

A domain refers to the set of possible input values.

The range is the set of possible output values.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
At the end of the summer, I decide to drain the swimming pool
Bess [88]
20% is the answer. 20%
5 0
3 years ago
About 400,00 people visited the art museum in December. What could be the exact number of people who visited the art museum?
grigory [225]
400,000 people could be the exact number but i do not know
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Decide whether the sequence is arithmetic geometric or neither 5,-10,20, -40
    14·1 answer
  • Stefa's family driving across the country. They have already traveled 1700 miles of the 2200 trip.how much farther do they need
    11·1 answer
  • Two consecutive odd integers have a sum of 36
    7·1 answer
  • Im confused how many solutions are parellel lines and how many solutions are intersecting lines
    13·1 answer
  • Any help with an explanation would be appreciated!
    8·1 answer
  • Use the drawing tools to form the correct answer on the number line. Graph the solution set to this inequality
    8·2 answers
  • Can someone help me solve this matrix
    10·1 answer
  • The functionf(x)is shown in the graph.
    13·1 answer
  • Joe and Steve are saving money. Joe starts with $105 and save $5 a week. Steve starts with $5 and saves $15 per week. After how
    9·1 answer
  • What property is illustrated by the statement 2/3 x 3/2 =1
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!