Answer:
Step-by-step explanation:

Answer:
C
Step-by-step explanation:
The function has a variable that will make the graph curve up.
It would be 62+23=94 because you'll need to add the tens and the ones, then add it up
I think-_-
Hello!
To calculate how much 3 cakes would cost, we must first find the cost of each individual cake.
To do this, we must divide the cost of 8 cakes by 8 cakes.
4.00 ÷ 8 = 0.5
This means that each individual cake costs $0.50. Multiply this by 3 to find the cost of 3 cakes.
0.50 × 3 = 1.50
Therefore, 3 cakes would cost $1.50.