1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elanso [62]
2 years ago
8

Please please me I need help

Mathematics
1 answer:
sergiy2304 [10]2 years ago
4 0
As the guy on top of me said,

1) A
2) C
3) A
4) A
5) D
6) D
You might be interested in
382215 HELP ME WITH THIS QUESTION!
Rom4ik [11]

Answer:

T'= (-4,-3)

U'= (5,-3)

V'= (-5,2)

Please mark me brainlest

5 0
2 years ago
I NEED HELP PLS111111111111.////
tigry1 [53]

Answer: 1.4 °F

Step-by-step explanation:

So what I did was -1.7°F + 3.1°F and got 1.4 °F

So 1.4 °F is the answer.

Hope that helps! :}

3 0
2 years ago
What is 3 3/4 + 2 1/2
Nadya [2.5K]
6 1/4 :) Is this correct?

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve: 7x-12< 7( x-1)
Serggg [28]

Answer:

no solution

Step-by-step explanation:

7x-12<7x-7

-13<-7

no solution

6 0
2 years ago
Stuart's bank account had a balance of - $54.19 last month. This month he won a cash prize of $70.82 for winning a competition.
Alenkinab [10]

If Stuart starts with -$54.19 then gains $70.82, you have to add the gained amount to the origin amount. Since the origin amount is negative, you can also subtract the origin amount from the gained amount to find the amount left at the end of the month.

Add 70.82 to -54.19

-54.19 + 70.82 = 16.63

<u>Alternative method:</u>

First, subtract 54.19 from 70.82.

70.82 - 54.19 = 16.63

Add 54.19 to -54.19, bringing you to 0.

-54.19 + 54.19 = 0

Now add the remaining 16.63.

0 + 16.63 = 16.63

<h2>Answer:</h2>

<u>Stuart will have </u><u>$16.63</u><u> at the end of this month.</u>

7 0
3 years ago
Other questions:
  • You roll a fair 6- sided die.What is P (roll less than 4)
    8·1 answer
  • What is x•9+9•12 if x equals 2
    9·1 answer
  • In 1/8 of an hour, Ms. Wolf can grade 1/3 of a stack of papers. How many hours will it take her to grade 2 stacks?
    12·2 answers
  • Anyone know the answer to this ?
    6·1 answer
  • You are in charge of planning a barbecue. Hamburger costs $2 per pound and chicken costs $3 per pound. You have $30 to spend, th
    11·2 answers
  • What is 3,562.653 in expanded form
    14·1 answer
  • I need help on this one ?
    5·1 answer
  • PLEASE HELP with math. 15 POINTS!! i need to write a justification for these 4.
    10·1 answer
  • Which is the better buy? Deal A: 32 oz of cereal for $3. 99 or Deal B: 16 oz of cereal for $2. 99?
    13·1 answer
  • Please help! Area of part of a circle!!!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!