1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allochka39001 [22]
3 years ago
5

Plz help i will mark brainliest

Mathematics
2 answers:
Andru [333]3 years ago
8 0
1. -|12|
2. -5
3.-1
4.|-1|
5.12
bulgar [2K]3 years ago
4 0

Answer:

1. -|12|

2. -5

3. -1

4. |-1|

5. 12

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which equation represents a circle with a center at (2, –8) and a radius of 11?
Sophie [7]
They are all wrong lol
(x-8)^2+(y+8)^2=121
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Two numbers have a sum of 1,212 and a difference of 518. Which system of equations could we use to solve this problem?
Sloan [31]
X+y =1212
x-y = 518
..............
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
20 POINTS PLEASE HELP ME!!!
Minchanka [31]

Answer:

p = -1

x=10

m < 7

Step-by-step explanation:

4(3p + 6 ) = 12

Distribute the 4

12p +24 = 12

Subtract 24 from each side

12p+24-24 = 12-24

12p = -12

Divide by 12

12p/12 = -12/12

p = -1


-5(x -4) = -30

Distribute the -5

-5x+20 = -30

Subtract 20 from each side

-5x+20-20 = -30-20

-5x=-50

Divide by -5

-5x/-5 = -50/-5

x=10



-3m + 15 > -6

Subtract 15 from each side

-3m + 15-15 > -6-15

-3m >-21

Divide by -3   remember to flip the inequality

-3m/-3 < -21/-3

m < 7


5 0
3 years ago
12 ten thousands, 8 thousands,14 hundreds, 7 ones in standard form
coldgirl [10]
12 x 10000 = 120000
8 x 1000 = 8000
14 x 100 = 1400
7 x 1 = 7

120000 + 8000 + 1400 + 7
129407 is your answer

hope this helps
8 0
3 years ago
Ursula bought 9 dozen rolls of first aid tape for the health office. The rolls were divide equally into 4 boxes. How many rolls
vredina [299]
We know that 12 equals one dozen. It is not asking for a dozen, but for 9 dozen. So, we need to multiply 9 by 12. 9*12 = 108. 

It says the rolls of first aid tape were divided equally into 4 boxes. We need to divide these 108 rolls into 4 equal groups, since that is what took place in the problem. So, we divide 108 by 4. 
108/4 = 27. There are 27 rolls in each box. 
4 0
3 years ago
Other questions:
  • How many numbers are 10 units from 0 on the number line?
    15·2 answers
  • HELP ME QUICK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • Please help 10 POINTS!!!
    15·1 answer
  • Can mow his lawn at rate of 15 per hour. how many get per hour is this
    14·1 answer
  • Find the unit rate: $9.60 for 4 pounds. and how whould you solve it
    14·1 answer
  • Is -5/8+3/5 irrational number
    15·1 answer
  • Jeremiah buys 6.5 pounds of ground beef at the grocery store. Ground beef costs $5.50 for one pound. How much does Jeremias spen
    12·2 answers
  • Help me: <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cint%5Climits%5E%5Cpi%20_0%20sin%28%7Bx%7D%29%20%5C%2C%20dx" id="TexFormula1" title
    11·1 answer
  • A large chocolate bunny costs $2.07. Chris only has $1.12. How much more money does Chris need in order to buy the bunny?
    14·1 answer
  • Can you plase help me with this i have been posting this for a while Hello can you make me a animal mask like this my grade is l
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!