Answer:
1.5 bars of granola per student
Step-by-step explanation:
Number of students = 4
Number of granola bars = 6
Four students share 6 granola bars equally.
Each student gets = 6 ÷ 4
= 1 1/2
= 1.5 bars of granola per student
Each student's share is 1.5 granola bars.
6.95
$41.70 / 6 = $6.95 for each box
mary is the 4th childs nam,e
Answer: C) 65 degrees
Step-by-step explanation: the next highest is 90, but that would have the arrows in the shape of an L, since its closer than that, its lower than 90, so its 65.
5