1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OleMash [197]
3 years ago
9

HELP ME PLEASE THIS IS FOR CHORUS

Mathematics
1 answer:
KatRina [158]3 years ago
3 0

Answer:

1. (I'm not sure I'm sorry)

2. Ra

3. Si

4. Major Scale (my guess)

5. Chromatic Scale

6. enharmonic ; flat

You might be interested in
Solve for x and y<br> 7x - 3y =23<br>2x - 4y = -8<br>​
dybincka [34]

Q. 7x - 3y =23

Lets,   \: Find  \: x :-

7x - 3y = 23

7x - 3(0) = 23

x = 3.286

Now, Lets \:  find  \: y :-

7x - 3y = 23

7(0) - 3y = 23

y \: = -7.667

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE NO LINKS Thank you :)
alexgriva [62]

Answer:

hon you never asked a question or added an image. id be happy to try and help if you do!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A farmer collected 12 dozen eggs from her chickens. She sold 5/6 of the eggs at the farmers' market, and gave the rest to friend
KATRIN_1 [288]
She gave them 24 dozens. To answer, you multiply 12x12 which equals 144. Then divide that by 6 and you get 24
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write an inequality to describe the possible values of x.
Papessa [141]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

x<9+7, and x+7>9

solve

x<16

x>2

2<x<16

6 0
3 years ago
What’s the answer for this question that’s in the picture below
Annette [7]

The answer is 140.

For every 4 toys the price increases by 20. If you divide, we find that every toy is worth 5. For example, if the amount of toys increases by 10, then the cost increases by 50. Since 20 is the closest given example being only 10 toys away, you can just add 50 onto the cost of the toys to get 140.

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Michele wanted to measure the height of her school’s flagpole. She placed a mirror on the ground 48 feet from the flagpole, then
    8·1 answer
  • peanuts in bulk bins at the grocery store costs $0.30 per pound how much would 2 pounds of peanuts cost
    6·1 answer
  • What is -5 1/2 - 4 1/4 + 6 3/4
    7·1 answer
  • Dividing fractions 1/8 / 1/3
    5·2 answers
  • Matt wants to buy a television. If he
    14·1 answer
  • I need this answered plz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • Please help! 30 points!
    14·2 answers
  • Help if you get it right I will give you Brainliest
    10·1 answer
  • Mrs. Purdue needs to pick three random students in her class to be representatives on the student council. Explain how Mrs. Purd
    12·1 answer
  • Solve the system of equations and choose the correct ordered pair<br> 3x+5y=6<br> 4x+2y=-6
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!