The answer here would be <span>ON/C 6 8 – 5 – 6 2 . 5 0 + 7 5 =</span>
3 parts water
clean:water=1:3
1:3=xcleaner:1gallon
1/3=xcleaner/1gallon
times 3gallon both sides
1gallon=3xcleaner
divide both sides by 3
1/3 gallon=xcleaner
therfor you need 1/3 gallon of cleaner
Answer:
well 34/2= 17 so the kids in Bing-BU ate more total bananas
Step-by-step explanation:
Answer:
9.05
Step-by-step explanation:
Answer:The cost of each can is $ 0.31
.
Step-by-step explanation: You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
brianlist please ?