1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aneli [31]
3 years ago
8

Please help me ilysm if u do ILL ALSO GIVE U BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
Ymorist [56]3 years ago
6 0

Answer:

$1.89 for 3ft

Step-by-step explanation:

3ft x 12in = 36

36in divided by 1.89 = 19.048

18in divided by 0.89 = 20.225

So, buying $1.89 for 3 ft is the better purchase.

Harrizon [31]3 years ago
4 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
150 adults complete a survey 80 are female what's the ratio from men to female
Dafna11 [192]
80:70 WOULD BE THE RATION
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Quick answer please ddd
ikadub [295]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

It makes the most sense.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help if you can you are amazing and awesome
Ainat [17]

Answer:

domain(-4,6) and range(-1, 8)

Step-by-step explanation:

domain is an imput on x axis, and range on y

4 0
3 years ago
Please help^^i will reward welllll
VladimirAG [237]

Answer:

1.7362

Step-by-step explanation Factor the expression

Use Radical Rules

Calculate the product

hope I helped :)

6 0
3 years ago
Without calculating the sum, determine whether each answer will be rational or irrational.
Ray Of Light [21]

Answer:

Irrational

rational

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Slope intercept of (1,1) and (0,7)
    5·1 answer
  • Mr. peters buys 3 1/4 pound of grapes for $4.55 what is the unit cost of the grapes
    11·1 answer
  • How do you write 0.28 as a percentage
    10·2 answers
  • keisha bakes a pan of brownies. she takes 1/2 to picnic. at picnic her family eats 3/8 of the whole pan. which fraction os the w
    15·1 answer
  • Kale works in a packaging factory that has 900 employees. By the end of each day, they manage to 3.2*10
    6·1 answer
  • Match each quadratic function to its graph.
    6·1 answer
  • PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
    14·2 answers
  • Choose the graph below that represents the following system of inequalities: y ≥ −3x + 1 y ≤ 1 over 2x + 3
    15·2 answers
  • Is this a function pls help
    5·2 answers
  • I NEED HELP ASAP!!! I'LL GIVE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER!!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!