2. unit price = $ ÷ oz
<span>a) 64 fl oz for $2 = 2/64 ≈ $0.031 per ounce </span>
<span>b) 256 fl oz for $7.5 = 7.5/256 = $0.029 per ounce </span>
<span>c) buy wholesale because 0.029 < 0.031 </span>
<span>3. unit rate means 1 for the miles </span>
<span>3/10 in ÷ 7/8 mi </span>
<span>= 12/35 inches per mile ...</span>
Answer:
dont know
Step-by-step explanation:
sorry
8 ÷ 11 = 0.72727272...
Therefore, decimal '72' is repeating
Answer:
idididiid
Step-by-step explanation:
ididididinxbdhdhsh