0.017779534 because you just divide it
If you solve this problem using the substitution method then,
X = - 8
Y = - 4
2.79 / 2 = 1.395 rounds to 1.40 per roll
8.99 / 6 = 1.498 rounds to 1.50 per roll
the better deal (cheapest) is the 2 roll package
** if u want price per roll (price / roll) ...u divide the price by the number of rolls
Answer:
Step-by-step explanation:
47 and half .................