Ivan only, because an odd number of negatives does not always make negatives while an even number does.
Answer:
Try ABECFDGHI
Step-by-step explanation:
Im going FROM left to right
Answer: 3?
Step-by-step explanation:
103 would be the correct answer
Answer:
1.80 dollars per kilogram of candy.
Step-by-step explanation:
How to get this is simple and you will use it later in life, you take the price of the candy you paid for, then you divide it by the amount in pounds, or kilograms, to get the price per pound.
2.25 / 1.25 = 1.80
Cheers!